TIP#625: Jak z Linkedin smazat importované (synchronizované) kontakty?

Měli byste vědět, že na Linkedin se můžete podívat, jaké kontakty byly importovány. Přes „Moje síť“ (odkaz v měnu liště na vašem profilu)  přejděte na Spojení a tam klikněte na ozubené kolečko vpravo nahoře. Tím se vám zobrazí přehled zdrojů e-mailů, kontaktů (a kalendářů), které má Linkedin synchronizované.

2016-10-08 08_27_02-Vítejte! _ LinkedIn.png

Pokud některý z nich je synchronizovaný s Linkedin, tak vedle názvu zdroje bude možnost odebrat. Správné bezpečné nastavení Linkedin je, že zde sice jsou uvedeny zdroje (Gmail, Google Kontakty, Kalendáře Google, atd), ale žádný z nich není synchronizovaný. Linkedin v žádném případě vaše kontaktní informace nedávejte.

x-2016-10-08 08_30_25-Manage Sources _ LinkedIn.png

A co je zcela zásadní:  Linkedin, Facebooku, nikomu nedávejte heslo ke své poštovní schránce. Opravdu nikdy. Stejně jako není dobré Linkedin (a řadě dalších služeb) dát přístup ke kontaktům v mobilním telefonu. A nejenom proto, že v nich máte uložené věci, které rozhodně nemají být uloženy někde mimo (viz Ukládáte si v telefonních kontaktech osobní informace? Není to dobrý nápad)

Nezapomeňte, Linkedin stále, kdykoliv bude moci, zneužije vaše kontakty. Proto vůbec není dobrý nápad je tam nechat nahrát.

TIP: Chcete odstranit importované kontakty z Facebooku? Jak na to zjistíte v Jak z Facebooku smazat naimportované kontakty?

Advertisements