TIP#500: Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?

Špatná zpráva. Víceméně nijak. Instagram stále odmítá v API zpřístupnit vkládání příspěvků, takže pokud nějaké software umí správu Instagramu, tak bez vkládání příspěvků. Můžete zkusit různorodé pomůcky, ale automatizované zveřejnění (zejména naplánované) je problém.

Od října 2016 má Instagram nativní Windows 10 aplikaci – ta umí i nahrávat fotografie, ale musíte mít zařízení s dotykovým displejem a kamerou co míří směrem „ven“. Klasický notebook s kamerou mířící na vás stačit nebude.  Výhodná je i v tom, že umí připojit a přepínat víc účtů.

Ve Windows hodně pomůže InstaPic – desktopová (nativní) Windows aplikace umí vkládat příspěvky, ale je vždy otázkou kdy to přestane fungovat. Instagram můžete spravovat i z webu. Ne vše, ale dost toho jde. Co ale samozřejmě nejde je vkládání nové fotografie. Ale hodit se to může třeba pro odpovídání na komentáře a hlavně hledání.

Další podobnou alternativou je Gramblrwww.gramblr.com. Můžete ho mít pro Windows i OS X a vyžaduje založení účtu na této službě. Nutno dodat, že toho umí poměrně hodně (hlavně co se ořezů a filtrů na fotku týče).  Zajímavé je, že to je ve skutečnosti webová služba a samotný Gramblr umí jenom nahrávat (a plánovat nahrávání za předpokladu, že necháte svůj počítač běžet), neumí nic dalšího.  A pozor, dokáže se chovat dost zásadně chaoticky a umí jenom jeden účet.

ScheduGram –  schedugr.am – stojí peníze (navíc progresivně podle počtu sledujících vašich účtů) a uvádí, že umí zveřejňovat a dokonce i plánovat příspěvky. Vkládání řeší tak, že přes jejich vlastní mobilní zařízení vkládají vaše příspěvky, tedy alespoň to uvádí v popisu služeb.

Laterwww.later.com – můžete mít zdarma (30 fotek měsíčně, jeden uživatel, dva profily) a při větším počtu příspěvků a uživatelů za peníze (od 19 USD měsíčně výše), ale nepočítejte s tím, že by to za vás vkládalo fotografie, neumí to a panicky se toho bojí (což není divu, Instagram to nepodporuje a nepovoluje). Upozorní vás, abyste včas vložili a pomohou při vložení.

2016-05-14 07_37_50-Pet Center CZ (@petcentercz) • Fotky a videa na Instagramu.png

Bluestack, viz Bluestacks 2.0 a jejich nový virtualizovaný/emulovaný Android (recenze), je v zásadě jedno z nejbezpečnějších řešení – virtualizuje Android na počítači a umožní vám používat aplikaci pro Instagram.

Nebezpečné hračky

Je asi vhodné to zopakovat. To, že Instagram znemožňuje (a výslovně zakazuje) vkládat příspěvky (fotografie) jinak než přes jeho klienta znamená, že automatizovat Instagram je problém. Cokoliv co to umožňuje se pohybuje za hranou a případné použití takovýchto věcí může znamenat problém. Porušíte podmínky Instagramu, ale co je ještě zásadnější, taková služba bude potřebovat vaše přihlašovací údaje.

Služba využívající API Instagramu vaše přihlašovací údaje nepotřebuje, řeší se to stejně jako v ostatních sociálních sítích, přidělíte jí práva k užívání, aniž by mohla plně ovládnout váš účet. Tak na tohle zásadní riziko pamatujte.

TIP: Nezapomeňte na Instagram pro začátečníky, zdejší velkou kolekci všech tipů, které se týkají Instagramu. Pokud se chcete Instagram naučit používat pro firemní či osobní marketing, tak můžete zkusit školení Instagram pro firemní i osobní marketing. Přihlásit se můžete u Dobrého webu (tudy na přihlášení a termíny), nebo si objednat školení na míru. 

PS: Screenshoty jsou z webu Instagramu, účet Pet Center. Kdo to nepamatujete, tak Instagram řadu let neměl ani webovou podobu. Žádnou.

TIP: V Jak (a pomocí čeho) plánovat příspěvky na sociální sítě se dozvíte všechno o plánování a zveřejňování příspěvků na sociální sítě, včetně dalších aplikací a software k tomu použitelných.

Advertisements