825-330-2016-05-14 07_38_42-Pet Center CZ (@petcentercz) • Fotky a videa na Instagramu

TIP#500: Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?

Špatná zpráva. Víceméně nijak. Instagram stále odmítá v API zpřístupnit vkládání příspěvků, takže pokud nějaké software umí správu Instagramu, tak bez vkládání příspěvků. Můžete zkusit různorodé pomůcky, ale automatizované zveřejnění (zejména naplánované) je problém.

Ve Windows hodně pomůže InstaPic – desktopová (nativní) Windows aplikace umí vkládat příspěvky, ale je vždy otázkou kdy to přestane fungovat. Instagram můžete spravovat i z webu. Ne vše, ale dost toho jde. Co ale samozřejmě nejde je vkládání nové fotografie. Ale hodit se to může třeba pro odpovídání na komentáře a hlavně hledání.

ScheduGram –  schedugr.am – stojí peníze (navíc progresivně podle počtu sledujících vašich účtů) a uvádí, že umí zveřejňovat a dokonce i plánovat příspěvky. Vkládání řeší tak, že přes jejich vlastní mobilní zařízení vkládají vaše příspěvky, tedy alespoň to uvádí v popisu služeb.

Laterwww.later.com – můžete mít zdarma (30 fotek měsíčně, jeden uživatel, dva profily) a při větším počtu příspěvků a uživatelů za peníze (od 19 USD měsíčně výše), ale nepočítejte s tím, že by to za vás vkládalo fotografie, neumí to a panicky se toho bojí (což není divu, Instagram to nepodporuje a nepovoluje). Upozorní vás, abyste včas vložili a pomohou při vložení.

2016-05-14 07_37_50-Pet Center CZ (@petcentercz) • Fotky a videa na Instagramu.png

Nebezpečné hračky

Je asi vhodné to zopakovat. To, že Instagram znemožňuje (a výslovně zakazuje) vkládat příspěvky (fotografie) jinak než přes jeho klienta znamená, že automatizovat Instagram je problém. Cokoliv co to umožňuje se pohybuje za hranou a případné použití takovýchto věcí může znamenat problém. Porušíte podmínky Instagramu, ale co je ještě zásadnější, taková služba bude potřebovat vaše přihlašovací údaje.

Služba využívající API Instagramu vaše přihlašovací údaje nepotřebuje, řeší se to stejně jako v ostatních sociálních sítích, přidělíte jí práva k užívání, aniž by mohla plně ovládnout váš účet. Tak na tohle zásadní riziko pamatujte.

TIP: Nezapomeňte na Instagram pro začátečníky, zdejší velkou kolekci všech tipů, které se týkají Instagramu. Pokud se chcete Instagram naučit používat pro firemní či osobní marketing, tak můžete zkusit školení Instagram pro firemní i osobní marketing. Přihlásit se můžete u Dobrého webu (tudy na přihlášení a termíny), nebo si objednat školení na míru. 

PS: Screenshoty jsou z webu Instagramu, účet Pet Center. Kdo to nepamatujete, tak Instagram řadu let neměl ani webovou podobu. Žádnou.