Jak ve Windows vypnout Skype? Jak zamezit automatickému spuštění Skype?

Tenhle tip se vám možná bude zdát divný, ale ono je celé Skype poměrně dost divné. Zejména pokud si ho nainstalujete na tabletu s Windows 10, kde se poměrně špatně ovládá. Jediná možnost jak vypnout Skype a ukončit ho totiž je, že vyvoláte menu na Skype v hlavním panelu a tam vyberete Ukončit Skype.

Snímek obrazovky (26)

Ta zběsilost, kterou Microsoft vyrobil jako „desktopovou“ verzi pro Windows totiž prostě běží pořád a pořád. Samozřejmě se spustí automaticky po restartu systému. A samozřejmě pouhé odhlášení ukončení nepřinese, stejně jako to, že Skype prostě zavřete.

Snímek obrazovky (27)

Paradoxně v samotném Skype žádná možnost zavření není. Odhlásit se v menu (pod Skype) to nedělá, stejně jako Zavřít v totožném menu. Prostě vždy musíte přes ikonku v Hlavním panelu.

Pokud chcete zamezit automatickému spuštění, tak k tomu je cesta přes Nástroje -> Nastavení -> Obecná nastavení a tam zrušit zaškrtnuté Spustit Skype při startu Windows. A nezapomeňte kliknout na Uložit.

TIP: V Jaké jsou alternativy pro Skype? Co použít pro telefonování a videotelefonování? najdete další chatovací aplikace, ale spíš takové, které umí hlasové a video telefonování

Advertisements