Nezapomeňte nastavit Windows 10 aby se vám nerestartovaly samy při aktualizacích

Windows Update ve Windows 10 už @365tipů řeší v Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů? a je tam i ona dost podstatná zmínka o tom, že přednastavené chování Windows Update je to, že všechno stáhne a až samo bude chtít, tak restartuje počítač a udělá aktualizaci. V praxi to znamená, že to nastaví na 3:30 ráno, takže až opravdu ráno zapnete počítač, tak se vám pod rukama restartuje.

Tohle je velmi dobré změnit, aby se vás Windows 10 zeptaly, když dorazily aktualizace, kdy si přejete udělat restart a aktualizovat. Najdete to v Nastavení (Win + I) -> Aktualizace a zabezpečení – Upřesnit možnosti. Tam je to hned první volba, zvolte, jak se mají instalovat aktualizace – nastavte si tam „Upozornit na naplánování restartování“.

Až si to tam takto zapnete, tak při stažení aktualizací si budete moci vybrat:

Nezapomeňte nastavit Windows 10 aby se vám nerestartovaly samy při aktualizacích

Mimochodem, funguje to i na Windows Home (stejně jako na Windows PRO), takže jsem to velmi rychle nastavil i na tabletu od Toshiby, na který jsem včera dostal Windows 10.

Ve výše zmíněném Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů? najdete ještě další vhodné věci k nastavení, ale tuhle jednu, poměrně zásadní, jsem musel vytáhnout samostatné.

TIP: Zcela zamezit aktualizacím (a tím i restartům)? Ano, i to je možné, ale jde jen přes vypnutí služby Windows Update a pokud se to rozhodnete udělat, měli byste vědět co děláte. 

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)