GodMode pro Windows (a nejenom pro Windows 10) aneb snadný přístup k řadě věcí

GodMode už na @365tipů bylo zmíněno (v Jak stáhnout Windows 10 a aktualizovat. Na co si dát pozor před i po aktualizaci?), ale myslím, že se vyplatí pro něco takto užitečné vytvořit samostatný menší tip.

Na ploše klikněte pravým tlačítkem -> Nový -> Složka -> a nově vytvářenou složku pojmenujte následujícím jménem (kompletně, včetně té podivnosti za „GodMode.“)

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Pokud chcete, můžete „GodMode“ vyměnit za cokoliv jiného, protože to je faktický název, pod kterým ona složka pak bude vidět. Ale nezapomeňte, tečka tam musí zůstat a ta věc ve složených závorkách také.

Windows GodMode

Co tím získáte? Složku obsahují přes dvě stovky programů, ovládacích panelů a všeho možného pro nastavování Windows. Funguje to ve Windows 10, ale i ve starších verzích Windows. V těch posledních to v mém případě poskytne 235 nástrojů, ale podle některých zdrojů jich může být ještě víc – bude určitě záležet na tom, co ve Windows máte a na čem běží.

Věcí z GodMode složky můžete kamkoliv přesunout (zkopírovat), ať už na lištu, plochu, do Start Menu, do vlastních složek

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10