365tipu-fb-page

TIP#194: Jak získám přehled fanoušků mé Stránky na Facebooku? A kam se to ztratilo?

Včera v noci psal Petr Soukup: Před dvěma dny FB pozměnil nastavení „stránek“ tak, že správce stránky už v pravé svislé liště nabídek (v nové podobě jsou v ní 3 nabídky – „dosah příspěvků“, „zájem o příspěvek“ a „míra odezvy“) nevidí volbu „To se mi líbí“. A připsal, že se mu nepodařilo nikde původní „přehled fanoušků“ najít.

Petr má pravdu, Facebook provedl „menší“ změny na Stránkách a v pravém sloupci v záhlaví se už zobrazují jiné věci, včetně toho, že zmizel přehled o tom, kolik máte fanoušků a kolik jich přibylo. To se mimochodem přesunulo do levého sloupce pod záhlaví. Pravda je i ta, že ale ani jeden z odkazů týkající se líbí (likes, fanoušků) už nevede na původní přehled – všechny vedou do Insights (statistik).

Změna záhlaví Stránky na Facebooku v červenci 2015

Jednu věc, než vám prozradím kde to ještě lze najít, ale musím prozradit – už roky Stránky nemají přístup ke kompletnímu přehledu fanoušků. Doposud dostupný přehled ukazuje pouze posledních pět set (malá stránka tedy samozřejmě přístup má, ale později máte smůlu).

Dříve to bylo dostupné komplet, včetně podpory v API, ale Facebook to před lety zrušil. Možná ani ne pro zneužívání, ale spíše proto, že opravdu nechce, aby si firmy mohly z Facebooku získat informace o svých fanoušcích.

TIP: 365tipů má stránku na Facebooku, stejně tak na Twitteru. Takže si můžete vybrat, co vám více vyhovuje pro sledování. A nevycházejí tam jenom odkazy na zde uveřejněné tipy, ale čas od času i tipy, která se sem na web nikdy nedostanou. Tak se staňte našimi fanoušky nebo sledujícími. 

Takže, pokud se ptáte jak získám (kompletní) přehled fanoušků mé Stránky na Facebooku, tak odpověď zní – NIJAK. Tato funkčnost není Facebookem podporovaná. Můžete zkusit usilovně hledat nějaké ty skripty na vyzobávání informací ze Stránek přes web a s jejich pomocí prostě „snímat“ stav z onoho omezeného přehledu. Ale to je všechno.

Což je, mimochodem, také jeden z důvodů proč soutěže slibující „vylosujeme jednoho z našich fanoušků“ jsou prostě podvod. Ale o tom víc v Soutěže na Facebooku je možné pořádat, stále ale platí některá pravidla

Kam se přestěhoval přehled nových fanoušků? (pozor čtěte v další části!)

Od července 2015 se na původní přehled nových fanoušků dostanete jedině tak, že vpravo nahoře si na malé šipce vyberete, že chcete používat Facebook jako vaší stránku. Na ní pak najdete původní podobu pravé části záhlaví a tím i přístup k seznamu posledních pěti set fanoušků.

Kam se přestěhoval přehled nových fanoušků u Stránky na Facebooku?

TIP: Jak používat Facebook pro marketing je přehled tipů, které se vám mohou hodit právě pro to, co naznačuje název tohoto průvodce.

Abych ale řekl pravdu, tak je tady dost velká pravděpodobnost, že tohle také kompletně zmizí. Facebook je navíc nově posedlý tím, jak správci Stránek odpovídají fanouškům na dotazy (což je nic neříkající metrika nemající žádný význam bez bližší znalosti stránky a toho čeho se týká).

PS: Až si prohlédnete své nové fanoušky, tak se nezapomeňte vrátit k používání Facebooku jako vy. Opět vpravo nahoře….

V srpnu 2015 je opět všechno jinak

Děje se to, co jsem v půlce července tak nějak očekával, pokud se podíváte na screenshot záhlaví níže, tak už v pravé části chybí „Page Likes“. A jediná dvě místa, kde by přehled mohl ještě být (označená stejně jako to první) také žádný přehled fanoušků neobsahují.

2015-08-30 16_12_57-(96) 365tipů

Což znamená, že někdy v průběhu srpna se ztratila i poslední tato možnost přístup k posledním fanouškům (posledním maximálně pěti stům fanoušků.).

Zbývá ještě jedna možnost (srpen 2015)

Petr Kubala na Facebooku psal, že existuje ještě jedna možnost – a má pravdu, byť opět ji v některé ze stránek nemám a v některých mám (což znamená že ji možná potká stejný osud, jako tu předchozí cestu).

Přes Nastavení -> Blokovaní uživatele se dostanete nejenom k přehledu těch co jste zablokovali, ale po přepnutí i k seznamu fanoušků (stále ne kompletnímu).

TIP: V Co se změnilo u správy Stránek Facebooku po odstranění přepnutí na identitu stránky najdete leccos, co s tímhle souvisí. Ale co je podstatné, v dubnu 2016 je jisté, že tohle zde popsané jako poslední je jediná zbylá volba.

2015-08-30 16_35_38-(2) POOH.CZ Settings

Pokud vás zajímá Jak získat export fanoušků Stránky na Facebooku? tak stačí pokračovat právě do tohoto dalšího tipu.