940-180-DSC_8143A

TIP#023: Klout.com není jediný – další pomůcky pro hledání vlivných účtů na sociálních sítích

Když už byla řeč o Kloutu (viz Klout.com je dobrý pro ego, ale také pro některé praktičtější věci) tak je asi vhodný čas připomenout i některé další podobné pomůcky, tedy takové, které hodnotí účty na sociálních sítích podle vlivu či popularity. Podobně jako Klout, je použitelné zadarmo.

Proskore www.proskore.com – opět poslouží nejenom jako vaše vlastní hodnocení, ale jako možnost hledání dalších účtů/lidí, které byste mohli chtít sledova,t nebo, ještě lépe, nějak zapojit do vašeho marketingu.

Kredwww.kred.com – je v tuhle chvíli asi poslední z volně dostupných pomůcek, které jsou podobné Kloutu. Osobně jsem z něj trochu zmatený a možná je to dobrý příklad toho, že nakonec Klout a jejich přístup je přeci jenom lepší a použitelnější.

HubSpot Marketing Gradermarketing.grader.com – se netýká až tak sociálních sítí, jako hodnocení webu. Zadáte URL, váš e-mail a … možná se něco dozvíte.  Byť tady je třeba dodat, že to nijak do hloubky nejde (a ani nemůže, je to automatizovaná pomůcka). Pokud ale začínáte, tak „checklisty“ co tam mají se mohou hodit.

Marketing Grader

Peerindex www.peerindex.com – původně existoval jako samostatná služba, ale nyní je součástí www.brandwatch.com. A jde o placenou službu s nějakou základní funkčností poskytovanou zdarma, ale pokud už se tam vydáte, tak asi na to budete koukat stejně zmateně jako já. Každopádně zrovna PeerIndex je poměrně dost doporučovaný lidmi z oboru – u čehož ale připomenu, že většina zahraničních služeb má zásadní problém s češtinou a českou realitou (zrovna v PeerIndex se mimochodem dá hledat podle zemí).

Peerindex -

Ostatní aneb vítejte do světa matení

Socmetrics www.socmetrics.com – bývávala dříve otevřená služba, ale dnes už musíte buď zažádat o demo, nebo se stát zákazníkem. Což mimochodem, to je takové zvláštní, vůbec není jasné jak udělat.

PeopleBrowsr www.peoplebrowsr.com – dnes už taky není volně dostupný, navíc z webů nijak snadno nepochopíte o co jde. Ale uvést jsme ho musel, protože sem patřil. A možná ještě patří.

Traackrwww.traackr.com – je služba založená na sledování influencerů. Ale zkušební verzi nemá a moc se toho z webu nedozvíte.

TweetCred Google Play – je add-on/aplikace do Chrome, ale asi se vyplatí uvést jako další příklad – nebude také jediný, ale ty „další“ se vám třeba podaří najít, pokud budete toužit po něčem podobném.