Zdroj: Sxc.hu

TIP#021: Abeceda v našeptávači prohlížeče! Mrkněte na moji a pochlubte se vaší #naseptavac

Myslím, že si pamatuju dobu, kdy prohlížeče žádné našeptávače neměly. A že se to celé poněkud vyvíjelo, bouřlivě (rok 2010, to je pěkně dávno), až do dnešní doby, kdy bez našeptávače v adresním řádku budete mít život podstatně složitější. A samozřejmě, taky ještě pamatuji doby, kdy prohlížeč měl jak adresní řádek, tak políčko pro vyhledávání (to kupodivu je záležitost jenom do roku 2013).

Google a
Google a „Ženy jsou …“

Dneska jsou našeptávače užitečné nejenom v prohlížeči (šetří čas) ale také ve vyhledávačích. Dokáží vám totiž říci, co nejvíce lidé hledají ve spojitosti s tím, co tam právě píšete. A občas jsou to výsledky nebývale zajímavé.

Takže odpusťte dnešní téma, které zní triviálně a ještě je doprovázeno zábavnou vsuvkou – oni běžní lidé ve skutečnosti často  netuší co našeptávač je a jak vlastně funguje.

A ta zábavná vsuvka? Prostě mě to zaujalo, třeba vám to dá něco k zamyšlení, stejně jako dalo mě.

Google a
Google a „Muži jsou …“

Co vám dá našeptávač v prohlížeči na jedno písmeno z abecedy? Schválně. Ta moje abeceda vypadá takto (první je leden 2015, druhé je červenec 2015):

Pár překvapení, musím dodat, ale většina z nich je daná tím, že pro dané písmeno asi nebude příliš webů, které bych kdy navštívil a používal. Proto je třeba otázka, kde se vzalo to původní (lednové) U, ale nakonec i Q (na Quora.com se vydám tak třikrát do roka).

Celé mě to přimělo k zamyšlení, že vlastně našeptávač v prohlížeči používám velmi intenzivně, ale dost podvědomě. A slouží mi k tomu hlavně první dvě písmena u nichž už se pak spoléhám, že tam je přesně to co tam má být a tisknu Enter. Takže například když chci na Twitteru, tak dávám „tw„+Enter.