Iconosquare

TIP#020: Jak se dozvědět více o tom jak funguje účet na Instagramu, nějaké ty analytické nástroje

Dneska @blondyna na Twitteru řešila trochu zapeklitou otázku: „Jaký (free) tool doporučíte pro analýzu Instagramu?„. Zapeklité je to jednak proto, že chce free a také proto, že jde o Instagram. Tam situace není až tak jednoduchá a pomůcky nejsou až tak rozšířené. Sám Instagram navíc pro osobní účty nic jako analýzu/statistiky nenabízí (pro firemní účty by měl, ale já je nikdy neviděl).

Jednou z dobrých  možností je www.iconosquare.com (dřív to mimochodem byl www.statigram.com) – je zadarmo, má nějaké ty analytické věci (viz „Statistics“) a umí ještě různé další věci – tedy až poté, co připojí váš účet na Instagramu. Pokud těch účtů máte více, tak doporučím mé klasické řešení – oddělené profily v prohlížeči.

Iconosquare

Simply Measured mají také Instagram Analytics, ale tam už narazíte na „free trial“ a placení a je to součást většího balíku (o kterém jsem slyšel příznivé věci, ale zdarma to není).  Jednu věc od nich ale můžete mít zdarma – „Free Instagram User Report(a jejich Free Tools sekci určitě prozkoumejte).

Jsou trochu vlezli v tím, že si vyžádají i přístup na Twitteru, ale ten jim potom můžete odebrat a tady se není potřeba příliš bát.  Jedna věc je na Simply Measured reportu zajímavá, můžete si vysledek exportovat do Excelu (a do PowerPointu).

instagram-simplemeasured

Z těch dalších placených? Moc se je nesnažím sledovat, ale třeba:

  • Totemswww.totems.co – vypadá jako použitelná služba (dříve myslím že známá jako Nitrogram), ale připravte se na placení (a na zkoušku je tady dost na nic, takže ani nezkoušejte).
  • Union Metrics mají Instagram Analytics, ale opět si připravte nějakou tu stovku (a více stovek) dolarů měsíčně.
  • Instagram najdete i v Curalate Social Analytics, ale opět si můžete tak maximálně „požádat o Demo“.

Z jiného soudku:

  • Mírně použítelný je Webstagramwww.websta.me – ale ani ne tak pro analýzu účtu, jako spíš pro žebříčky, hledání a tak podobně.
  • Podobně se může hodit Gramfeedwww.gramfeed.com. Tedy opět pro informace, ale také pro správu účtu.
  • Justunfollowwww.justunfollow.com – poslouží pokud se chcete zbavit podivných sledujících (a slouží i pro Twitter).
  • Twtrlandwww.twtrland.com – by vedle Twitteru a Facebooku měl umět i instagram.
  • A poslední tip – Quintly www.quintly.com/instagram-analytics – je samozřejmě také placené. A nezkoumal jsem ho.

TIPMůže někdo stáhnout fotku z mého Instagramu? Jak se dá stáhnout fotka z Instagramu? vám ukáže, že i když se Instagram snaží možnost stáhnout hodně znepříjemnit ,je to stejně nakonec vlastně docela snadné. 

Nové dodatky v roce 2016

  • 30dayspics vám udělá video z těch nejlepších fotek z vašeho Instagramu za posledních 30 dní. A nejenom vašeho Instagramu, vlastně tam můžete zadat jakýkoliv Instagram. Založené je to na počtu Líbí. Jak to nakonec vypadá se můžete podívat třeba zde.