Foto:sxc.hu

TIP#006: Instagram, Vine či Hyperlapse jsou dobré nástroje na fotografie i videa, nejenom sociální sítě

Možná nebudete úplně chápat, proč byste si k Facebooku či Twitteru měli pořídit další sociální sít. Jedna bohatě stačí (na sociální šílence mého typu se samozřejmě nekoukejte jako na vhodný příklad) a další potřeba nejsou. Je ale možná dobré vědět, že Instagram je užitečný i pro fotografování a točení krátkých videí (do 16 sekund).

Podobně lze použít třeba Vine (ještě kratší videa, je to mimochodem aplikace od Twitteru) nebo novější Hyperlapse (točí „zrychlená“, timelapse, videa a patří k Instagramu).

Nemusíte je používat jako další sociální síť, stačí využít jejich možnosti třeba právě pro fotografování – fotografie pořízené přes Instagram prostě na pár kliknutí vypadají lépe, než kdybyste se s nimi měli trápit v nějakém grafickém programu. Navíc je odtamtud můžete přímo sdílet na sítě co používáte. A samozřejmě, nahrávat na blog nebo kamkoliv jinam.

persicope-screenshot

Twitter na počátku roku 2015 spustil Periscope – www.periscope.tv. Slouží přímo k v živému vysílání a je to hodně povedená aplikace (má konkurenci v podobě Meerkat – meerkatapp.co). To co v Periscope vysíláte můžete uložit a nahrát kamkoliv jinam, ať už na YouTube či Facebook. O Periscopu a dalších podobných ale viz Jaké mobilní aplikace použít pro live streaming videa?

TIP:Periscope? Meerkat? Pár postřehů k novým „live-streaming“ aplikacím. Ale hlavně trochu návod k Periscope je prozatím nepříliš uspořádaná řada postřehů právě k Periscope. Časem se z tohoto souhrnu určitě stane zdejší tip.

Stejným způsobem lze využít Hyperlapse. Natočíte několik minut, zrychlení je zmenší na, třeba, potřebných 16 sekund a přes Instagram můžete sdílat i na další sociální sítě.